Cem Küçük aldığı duyumu canlı yayında ağzından kaçırdı! İşte emeklilere verilecek yeni zam oranı

Cem Küçük, canlı yayında emeklileri ilgilendiren son derece önemli bir gelişmeyi duyurdu.

Milyonlarca emeklinin Ocak ayında maaşlarına yapılan yüzde 49,25 oranındaki zam düzenlemesi, 6 bin 700 TL ve altındaki emekliler için yeterli gelmediği için bu kesimdeki emeklilerin maddi zorluklar yaşadığı biliniyor.

Bu durum 15 bin TL’nin altında bir maaşla geçinmek zorunda kalan çalışan emeklilerin sesini yükseltmesine neden oldu ve yeni bir düzenleme taleplerini gündeme getirdi.

Birçok emekli, yerel seçimler öncesinde hükümetten seyyanen zam ve ikramiye artışı talebiyle umutlanmıştı. Bu talep, emeklilerin yaşam koşullarının düzeltilmesi ve mali durumlarının iyileştirilmesi isteğiyle doğru orantılı olarak yükseliş göstermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emeklilerin seyyanen artışı konusunda kapıyı aralasa da, bazı kulislerde emeklilerin taleplerinin yerine getirileceği söylentileri de dolaşıyordu. Ancak son kulis bilgilerine göre, emeklilere destek için Nisan ayının işaret edildiği belirtiliyor.

Ünlü gazeteci Cem Küçük, Türkiye Gazetesi Yücel Kayaoğlu’nun özel haberine atıfta bulunarak sevindirici haberi detaylarıyla açıkladı.

Cem Küçük, Devlet Kartı adı altında en düşük maaş alan ve başka geliri olmayan emeklilere özel bir kartın verileceğini duyurdu.

Küçük “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Devlet Kartı adı verilen özel kartla, emeklilere doğalgaz, gıda ve elektrik harcamaları için ödeme yapacak. Bu hazırlıkların Ramazan Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor; bayramdan hemen önce veya bayramdan sonra duyurulması bekleniyor,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x