Emekliler artık bu işlemi yapamayacak ‘Resmi açıklama geldi’

Tüm vatandaşları ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Bankaların para çekim işlemlerinde yeni dönem resmen başladı. Alınan bu yeni karar en çok emeklileri üzecek.

ATM kullanımlarının yaygınlaşmasına rağmen banka veznelerindeki yoğunluk azalmıyor. ATM kullanımını bilmeyen vatandaşlar küçük meblağlar için bile banka veznelerinde sıra bekliyor. Alınan son karar ile bu durumun iyileştirilmesi hedefleniyor.

Para çekme ve yatırma işlemleri artık ATM’ler üzerinden kolayca halledilebiliyor. Türkiye’de 49 bin 847 adet ATM bulunuyor. Her yerde bulunan ATM’ler ile kolayca işlemlerini yapabilen vatandaşların yanı sıra ATM kullanmayı bilmeyen vatandaşlar halen vezne sıralarında bekliyorlar.

Bankalar tarafından alınan yeni kararla veznelerden para çekimleri kısıtlanıyor. 20 bin TL’nin altındaki rakamlarda para çekme işlemleri artık vezneler üzerinden yapılamayacak. Belirtilen rakam altındaki para çekme ve yatırma işlemlerinin ATM’ler üzerinden yapılacak.

ATM ZORUNLU OLUYOR

Duyurulan yeni karara göre artık vatandaşlar istedikleri miktarda parayı veznelerden çekip yatıramayacaklar.

Bankalarda oluşan yoğunlukların önlenmesinde alınan bu karar ile belirtilen tutar üstündeki miktarlar için yalnızca vezneler kullanılabilecek. ATM kullanan birçok vatandaş için bu karar bir değişiklik ifade etmese de ATM kullanımını bilmeyen vatandaşlar karara tepki gösteriyor.

Bu karara tepki gösteren ATM kullanmayı tercih etmeyen veya bilmeyen emekliler, ne yapacağını kara kara düşünmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x